Харчові барвники: види та особливості
Втім, додавання крему або тесту кольору використовувалося ще кілька століть тому. Правда, з цією метою застосовувалися доступні на той час натуральні барвники – сік вишні, буряків, чорниці, куркума, щавель. Сьогодні різноманітність барвників істотно розширилося, адже виробники пропонують широкий асортимент синтетичних матеріалів, що дають ще більше можливостей для кондитерів.
Якщо порівнювати натуральні барвники з синтетичними, то серед головних достоїнств перше – доведена їх безпечність для здоров'я. Але у них є і свій недолік – при взаємодії з повітрям або компонентами кондитерського виробу вони змінюють свій відтінок. До того ж розрахувати необхідну кількість соку досить важко.
При виготовленні синтетичних барвників використовуються тільки дозволені пігменти, тому сміливо можна стверджувати, що вони нічим не поступаються в плані безпеки натуральним. Їх перевага в широкій колірній гамі і можливості застосування, адже вони випускаються в різних консистенциях (сухі, рідкі, гелевидні).
Сухі барвники, як правило, наносяться на поверхню виробу у сухому вигляді або ж змішуються з кремом, але перед цим розчиняються у воді. Рідкі і гелевидні – повністю готові до застосування.
- Марципан – аптечне зілля! А ви знали про це?Прикраса тортів – окрема частина кондитерської науки, вимагає півкіло фантазії, двісті грам досвіду, хоча б дрібку таланту.Повна версія статті
- Четыре преимущества посуды BergHOFFКаким бы искусным не был повар, без посуды у него не получится приготовить практически ни одно блюдоПовна версія статті